brama garazowa

Bramy garażowe uchylne czy segmentowe – jak wybrać odpowiednią?

Wybranie dobrej bramy garażowej to naprawdę ważna decyzja, jeśli zależy nam na zbudowaniu własnego garażu, w którym będzie my z powodzeniem przechowywać swoje auto osobowe. Jednym z najczęstszych wybór dotyczy bram uchylnych oraz segmentowych. Czym różnią się one od siebie i którą z nich lepiej jest wybrać, a także gdzie można je kupić?

Gdzie można kupić bramy uchylne i segmentowe?

Bramy segmentowe lub bramy uchylne w Poznaniu są oferowane przez naprawdę wiele firm. Gdy nie mamy zbyt wiele czasu na ich znalezienie, to pomoże nam w tym internet. W sieci można bowiem wręcz błyskawicznie odszukać miejsca, w których sprzedawane są dobre bramy garażowe, w tym właśnie bramy uchylne oraz bramy segmentowe.

Jedno z przedsiębiorstw, które zajmuje się sprzedażą bram uchylnych oraz segmentowych to firma AMB. Jest to producent drzwi, bram oraz okien z Poznania. Korzystając z usług tej firmy można kupić na przykład drzwi wejściowe stalowe w Poznaniu. Oferta tego przedsiębiorstwa jest jeszcze większa i zdecydowanie warto jest z nią lepiej się zapoznać.

Co jest lepsze – bramy garażowe uchylne czy segmentowe?

Wybór odpowiedniej bramy może być naprawdę trudny. Najczęściej ludzie decydują się pomiędzy bramami uchylnymi, a właśnie segmentowymi. Uchylne są jednymi z najtańszych i najprostszych pod względem konstrukcji. Ponadto dobrze działają w garażach z bardzo niskim nadprożem. Posiadają jednak wady. Do ich otworzenia potrzebujemy około 1-1,5 metra wolnej przestrzeni, a do tego są niezbyt szczelne.

Bramy segmentowe to dużo bardziej nowoczesne rozwiązanie. Stworzone z kilku segmentów bramy są bardziej szczelne, łatwo się otwierają, nie poszerzając przy tym swojego obrysu, więc świetnie sprawdzają się w garażach przed którymi znajduje się bardzo mały podjazd. Największą wadą jest właściwie to, że są one droższe niż uchylne. Mimo to zazwyczaj są one lepszym wyborem. Przemawia za nimi ich nowoczesność, lepsze parametry oraz to, że zapewniają więcej przestrzeni przed garażem.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!