ciecie cnc

Cięcie laserem – w jakich pracach się przydaje?

Obróbka metali może być prowadzona na całe mnóstwo sposobów i nie musi być do tego wykorzystywany na przykład duży nacisk. Do wykonywania precyzyjnej obróbki dobrze nada się metoda taka jak cięcie laserem, którą cechuje wszechstronność, precyzja oraz prędkość obróbki. W jakich pracach przydać się może cięcie laserowe?

Na czym polega cięcie laserem?

Metoda taka jak cięcie laserem w Wejherowie to sposób na dokładną obróbkę dowolnych metali. Wykorzystuje ona tak zwany laser, czyli wiązkę światła o określonej długości, która po uderzeniu w powierzchnię metalu generuje na nim na tyle wysoką temperaturę, że miejsce, w który jest skierowany laser zaczyna szybko się nagrzewać do momentu stopnienia lub odparowania metalu.

Do czego można stosować cięcie laserem?

Jedna z cech cięcia laserem to jego ogromna wszechstronność. Cięcie laserem w przeciwieństwie do plazmy nie ogranicza się jedynie do materiałów przewodzących prąd. Z pomocą laseru można bowiem ciąć również materiały organiczne lub nieorganiczne w dowolnej formie i postaci.

Dlatego za pomocą laseru można w dokładny sposób przeciąć tak naprawdę praktycznie wszystko. Dodatkowo laser zabezpiecza ciętą powierzchnię przed strzępieniem i dobrze radzi sobie nawet z blachami dużej grubości. Kolejna zaleta, która sprawia, że cięcie laserem jest niezwykle uniwersalne to fakt, iż jest on sterowany przez komputer, dzięki czemu każde cięcie jest niesamowicie precyzyjne oraz powtarzalne.

Gdzie sprawdzi się cięcie laserem?

Cięcie laserem świetnie sprawdzi się przede wszystkim w przemyśle, który jest mocno oparty o obróbkę metalu. Góruje on tam nad maszynami, które wykorzystują specjalne głowice do cięcia metalu. Wynika to z tego, że takie głowice z czasem się tępią i wymagają wymiany, a laser jest znacznie bardziej trwały, a także dokładny przez długie lata. Sprawdzi się więc we wszystkich branżach, w których jest zapotrzebowanie na precyzyjne cięcie metali oraz innych materiałów zarówno tych organicznych, jak i nieorganicznych.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!