dzien matki

Daj mamie czas… w prezencie!

Kiedy pytamy mamy o to, co chciałyby dostać z okazji Dnia Matki, zazwyczaj nie odpowiadają konkretnie. Nie biżuteria, ubrania czy inne upominki chodzą im po głowie. Często natomiast słyszymy: „chciałabym odpocząć”, „miło byłoby gdzieś wyjechać”, „zjadłabym coś pysznego”, „najlepiej byłoby spędzić czas z rodziną” (lub: „marzy mi się chwila tylko dla siebie”). Jeśli chcemy sprawić mamie miłą niespodziankę z okazji jej święta, nie szukajmy w pocie czoła pomysłów na kosztowny podarunek. Zainwestujmy za to w czas i przeżycia – te będą warte dużo więcej. Jaki mamy więc pomysł na prezent z okazji Dnia Mamy?

Czas

Pod tym pojemnym hasłem kryją się różne opcje. Proponujemy dać mamie czas tylko dla niej, a tym samym szansę na podreperowanie nerwów zszarganych codziennym stresem. Większość mam doceni chwilę spokoju i relaksu, możliwość skupienia uwagi na własnych, niespiesznych myślach. „Quality time”. Tak często nazywane są momenty, które – według społecznych oczekiwań – mamy powinny spędzać z dziećmi. A gdyby jednak ten wartościowy czas poświęciły sobie? Jesteśmy na tak! Możemy im w tym trochę pomóc, aranżując dom niczym najlepsze spa. Przygaszone światła, odprężająca muzyka, delikatny zapach świecy zapachowej Max Benjamin lub dyfuzora wypełnionego naturalnymi olejkami, odkładana od dawna „na później” książka. Dajmy mamie JEJ czas.

Pst! …. Nie przeszkadzać!

Wspomnienia

W poszukiwaniu wspomnień sięgamy pamięcią w przeszłość. Teraz nadarza się okazja, aby do nich wrócić, ale też stworzyć zupełnie nowe. Nie musicie mieć planu – wyjście z domu i spontaniczny spacer jest zawsze w cenie. Ale można spróbować nadać mu sentymentalny charakter i zabrać mamę w okolice, które są dla niej ważne. Może te, w których dorastała? Niech pokaże wam swoją szkołę i miejsce, gdzie siadała z koleżankami planując swoją przyszłość i zapominając przy okazji o całym świecie. A może warto pokazać jej zupełnie nowe miejsce – takie, w którym jeszcze nie była, a do którego w codziennym zabieganiu ciężko się wybrać? Usiądźcie w modnej knajpce, zamówcie coś dobrego. Albo na trawie w parku, w centrum miasta. Idealnie będzie zabrać ze sobą przygotowane wcześniej przekąski i kawę, i urządzić piknik. Świetnie sprawdzi się tu elegancki kosz piknikowy Alessi, wyposażony we wszelkie potrzebne do zorganizowania posiłku pod gruszą naczynia. Ciepły napój? Nie ma problemu – ulubioną kawę mamy możecie przygotować w domu i zapakować w kubek termiczny Chilly’s, który utrzyma jej ciepło przez kilka godzin.

A teraz odłóżcie telefony i bądźcie myślami w tym miejscu i czasie. Świat nie ucieknie, a wy się nie zgubicie. Przecież mama nie raz powtarzała, że kiedyś bez nawigacji też sobie ludzie radzili.

Wrażenia…

… smakowe. Nic tak nie zbliża, jak rodzinne gotowanie. Zapomnijmy ten jeden raz, że oprócz radości, generuje też sporo sprzątania – to dziś nieważne. Zaskoczmy mamę już rano i wyskoczmy po świeże, pachnące pieczywo. Jeszcze cieple, posmarowane masłem i domowym dżemem (no dobrze, może być ten ze sklepu) podajmy z ciepłą kawą. Elegancko podane śniadanie – wcale nie do łóżka – tak bardzo przecież różni się od tego pochłanianego w pośpiechu każdego ranka.

Zadbajmy o eleganckie nakrycie stołu. Naczynia śniadaniowe bywają pięknie zaprojektowane – tak jak te z kolekcji Mattina, letniej propozycji od Alessi.

Kiedy do gotowania angażowana jest cała rodzina, warto wybierać łatwe, sprawdzone przepisy. Stawiajmy na sezonowe składniki – będą idealne do przygotowania tarty z warzywami lub deseru z dodatkiem świeżych owoców. Kolorowe naczynia ceramiczne Emile Henry pomogą gotowe wypieki pięknie podać.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!