Drzwi wewnętrzne na stare ościeżnice – sposób na wymianę drzwi bez remontu

Wymiana drzwi często wiąże się z gruntownym remontem, w tym wymianą futryn. Istnieje jednak możliwości montażu drzwi wewnętrznych na stare ościeżnice.

Drzwi wewnętrzne na stare ościeżnice – dlaczego to dobra metoda?

Wymiana starych drzwi w domu to niekiedy naprawdę skomplikowane zadanie. Poza zmienieniem samego skrzydła, czyli de facto samych drzwi, czasem konieczna jest również kompletna renowacja wszystkiego, co wokół nich. Niektóre modele nie są bowiem w stanie być zamontowane na starych ościeżnicach, które mają swoje lata i nie zapewniają odpowiedniej izolacji cieplnej i akustycznej. Nie oznacza to jednak, że zawsze przy wymianie drzwi będzie czekać nas gruntowny remont, który pochłonie sporo czasu oraz pieniędzy. Istnieją bowiem sposoby, by zamontować drzwi wewnętrzne na stare ościeżnice w Warszawie. Choć oczywiście taki proces również nie obejdzie się bez pewnych poprawek, wszystko to zajmie o wiele mniej czasu oraz środków finansowych, nie mówiąc już o ograniczeniu prac wewnątrz domu.

Jak montuje się drzwi wewnętrzne na stare ościeżnice?

Jeżeli stare ościeżnice nie są wypaczone i nadal są w stanie spełniać swoją funkcję w sposób akceptowalny, montaż nowych drzwi na starych futrynach nie będzie dla nas żadnym problemem. Montaż nowych drzwi wewnętrznych w taki sposób można przeprowadzać na kilka sposobów w zależności od potrzeby. Jednym z nich jest oczywiście dostosowanie samych drzwi, lecz nie zawsze jest to możliwe. Drzwi na wymiar również mogą się sprawdzić, lecz renowacja futryny czy dołożenie specjalnych dokładek nieraz może załatwić sprawę!

W poszukiwaniu firmy specjalizującej się w montowaniu drzwi wewnętrznych na stare ościeżnice

Jeżeli chcesz wymienić drzwi wewnętrzne i dołożyć je na stare ościeżnice, warto zwrócić się z taką kwestią do profesjonalistów w tej dziedzinie. Przeanalizują oni dokładnie, czy jest to w ogóle wykonalne, a jeżeli okaże się, że taki montaż jest możliwy, dopełnią wszelkich starań, by cały proces był szybki i obył się bez bałaganu.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!