fotowoltaika

Instalacja paneli fotowoltaicznych – jak dobrać jej moc od swoich potrzeb?

Instalacja paneli fotowoltaicznych jest coraz popularniejszym ruchem zarówno wśród posiadaczy domków jednorodzinnych, jak i budynków firmowych. Warto jednak pamiętać, iż dobór odpowiedniej mocy tego systemu na naprawdę spore znaczenie.

Instalacja paneli fotowoltaicznych – jej moc naprawdę ma znaczenie

Wydawać by się mogło, iż w swoim całym skomplikowaniu instalacja paneli fotowoltaicznych w Białej Podlaskiej będzie generować mniej problemów przy samych parametrach technicznych – ot, kupujemy, montujemy, uruchamiamy. Tak jednak oczywiście nie jest – musimy tak dobrać cały system, by mógł on odpowiednio działać z naszym mieszkaniem i generować moc odpowiednią dla naszego poboru energii. Osoby, które przymierzają się do kupna paneli fotowoltaicznych oraz całego systemu, który jest z nimi powiązany, z pewnością wiedzą, jak ważna jest to kwestia. Zdecydowanie nie możemy jej pominąć, jeżeli nie chcemy potem żałować.

Co jeżeli instalacja paneli fotowoltaicznych będzie mieć nieodpowiednią moc?

W przypadku, gdy przejdziemy montaż paneli fotowoltaicznych w Białej Podlaskiej, które będą cechowały się za małą mocą, najzwyczajniej w świecie nie będziemy w stanie otrzymać wystarczającej ilości prądu, by móc zasilać nasze mieszkanie. Druga skrajność także nie jest dobra, bowiem w takim przypadku sporą część naszej energii będziemy oddawać za dużo energii do sieci. Kupując system o większej mocy wydamy więcej pieniędzy, co oczywiście nasuwa jedną myśl – by zakup fotowoltaiki był opłacalny, potrzebujemy systemu o dopasowanej do naszych potrzeb mocy.

Jak obliczyć moc potrzebną dla naszej instalacji paneli fotowoltaicznych?

Najczęściej obliczaniu potrzebnej mocy paneli solarnych zajmuje się firma, która przeprowadza instalację. Samodzielne, szacunkowe obliczenia możemy również jednak wykonać sami. Najlepiej jest to wyliczyć na podstawie naszych faktur lub ze specjalnych internetowych kalkulatorów. Przyjmuje się, że na 1,25 kWp mocy panelu przypada 1000 kWh energii elektrycznej na rok.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!