izolacja termiczna

Izolacja termiczna – na jakie rozwiązania warto postawić?

W każdym budynku, czy to starym, czy też nowym kluczową kwestią jest izolacja termiczna. Jej kiepski stan lub wykonanie jest jednym z powodów zanieczyszczenia powietrza w naszym kraju, gdyż w wielu domach by skutecznie je ogrzać trzeba spalić więcej paliw stałych. Na jakie rozwiązania z zakresu izolacji termicznej warto więc postawić i gdzie znaleźć jej wykonawcę?

Gdzie znajdziemy wykonawcę izolacji termicznej?

Sposobów na to, by znaleźć fachowców, dzięki którym powstanie izolacja termiczna naszego budynku jest naprawdę wiele. Mowa tu na przykład o skorzystaniu z internetu, który jest naprawdę bogatym źródłem wiedzy i może się okazać niezwykle pomocny w procesie szukania dobrego wykonawcy izolacji termicznej.

W sieci znajdziemy takie przedsiębiorstwa jak na przykład Soprema. Jest to producent systemów hydroizolacyjnych, który specjalizuje się właśnie w termoizolacji budynków i nie tylko, gdyż zakres usług z dziedziny budownictwa jest naprawdę spory. Korzystając z usług tej firmy można liczyć na wykorzystanie nowoczesnych i skutecznych materiałów, a także świetny efekt końcowy.

Na jakie rozwiązania w zakresie termoizolacji warto postawić?

Wybór odpowiednich rozwiązań z zakresu termoizolacji nie jest nawet w najmniejszym stopniu prosty. Wynika to z tego, jak dużo ich jest. Poszczególne materiały różnią się swoją teksturą, grubością, czy też oczywiście współczynnikiem przepuszczalności ciepła, który powinien być możliwie jak najniższy. Jedne z ciekawszych materiałów do termoizolacji znajdują się w ofercie firmy Soprema.

Mowa tu o dwóch surowcach, czyli płytach termoizolacyjnycyh EPS i PIR. Są one bardzo lekkie, przez co ich transport oraz montaż jest naprawdę prosty, a ponadto nie są podatne na grzyby, pleśn, bakterie i różne chemikalia. Płyta EPS powstaje w wyniku spienienia granulek polistyrenu. Następnie formuje się je w bloki i wycina z nich płyty pożądanej grubości. Płyta PIR składa się z kolei z rdzenia PIR, czyli izocyjanianiu oraz poliolu wraz z dodatkami, który jest owinięty w okładzinie z na przykład aluminium.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!