Jak ciekawie i praktycznie umeblować pokój dziecięcy?

Aranżacja pokoju dziecięcego to ogromne pole do popisu dla rodzica. Z jednej strony każdy chciałby, aby wyglądał on bajkowo i aby przypadł do gustu maluchowi tak, aby ten chciał spędzać tutaj swój czas. Z drugiej strony warto od razu zastanowić się, jakie podstawowe, praktyczne i funkcjonalne elementy umeblowania muszą się w takim pokoju znaleźć. Wśród takich obowiązkowych mebli od razu trzeba wymienić łóżko- które może posiadać funkcję rozkładania, a także szuflady lub luk pościelowy zwiększający ilość miejsca do przechowywania. Na pewno konieczna będzie pojemna szafa, a także biurko, czyli miejsce do czytania czy rysowania. W końcu trzeba się też zastanowić nad sposobem przechowywania zabawek- tutaj sprawdzi się chociażby dodatkowa komoda. Wiedząc już jakie meble trzeba kupić- można zastanowić się nad ich stylistyką, a także nad ozdobnymi detalami- takimi jak gałki i uchwyty meblowe.

Dorosłe meble dla malucha, które można udekorować na milion sposobów 

Inwestycja w pełnowymiarowe meble do pokoju dziecięcego jest inwestycją w przyszłość. Warto zwrócić uwagę na to, że dzieciom bardzo szybko zmienia się gust- zarówno ten do konkretnych bajek czy ubrań jak i ten do kolorów czy ozdób. Dziecięce meble, które pociecha wskaże jako ciekawe dzisiaj – jutro mogą już nie trafiać w gust malucha. Stąd też praktyczną poradą stylizacyjną jest wybranie mebli klasycznych, prostych, pełnowymiarowych, w których tak naprawdę nie ma się co znudzić. Mogą to być minimalistyczne meble w stylu skandynawskim w kolorze białym, szarym czy w odcieniach brązu. Natomiast ozdoby i dekoracje, które dodadzą całości dziecięcego charakteru najlepiej wprowadzać w formie detali. I tutaj świetnym rozwiązaniem są ozdobne gałki do mebli dziecięcych. Można je tak naprawdę wymieniać tak często jak się chce. Ozdobne kształty i kolory takich uchwytów mogą być wybrane przez samego malucha- można być naprawdę bardzo zaskoczonym tym, jak zróżnicowane są takie uchwyty.

Proste, kolorowe, bajecznie różnorodne- w taki sposób można wykreować niezwykły świat malucha 

Kolorowe, minimalistyczne gałki drewniane stanowią świetny kontrast do mebli utrzymanych w białej kolorystyce. Kulki, serca, a nawet głowa misia- wszystkie te możliwości mogą stać się elementem aranżacji dziecięcej przestrzeni. Kształt gałek może nawiązywać do innych elementów dekoracyjnych w pokoju, zarówno pod względem tematyki jak i kolorów. Gałki do mebli dziecięcych w kształcie różowych serduszek na pewno przypadną do gustu małej księżniczce, chłopięcą alternatywą będą gałki w kształcie kolorowych samochodów. Warto zauważyć, że takie uchwyty mogą, ale nie muszą być drewniane. Alternatywę stanowią gałki do mebli dziecięcych wykonane z ceramiki, które są eleganckie, trwałe i które posiadają delikatny połysk. Tutaj ciekawie prezentują się gałki w orientalne wzory, gałki z ozdobnymi kamieniami lub też te, które wyglądają jakby były oprószone brokatem. W zależności od wieku dziecka gałki mogą być bardziej bajkowe lub też odpowiedniejsze dla starszego dziecka, dekoracyjne, ale posiadające abstrakcyjne wzory.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!