przeprowadzka

Jak spakować rzeczy w kartony do przeprowadzki?

Przeprowadzka praktycznie zawsze wiąże się z dużym stresem i zamieszaniem. Warto przeprowadzić ją w przemyślany sposób, aby uniknąć bałaganu i zniszczenia przenoszonych rzeczy. Jak sprawnie spakować kartony do przeprowadzki?

Kartony do przeprowadzki – jakie wybrać?

Istnieje kilka przedmiotów, bez których ciężko poradzić sobie podczas przenoszenia do nowego lokum. Wśród nich można wymienić przede wszystkim kartony do przeprowadzki, a także taśmę klejącą czy marker do opisania zawartości paczek. 

Wykorzystywanie podczas przenosin starych pudeł może wiązać się z ich rozerwaniem podczas transportu, a co za tym idzie – uszkodzeniem zawartości. Na czas przeprowadzki warto zaopatrzyć się więc w specjalne, wytrzymałe kartony dedykowane transportowi przedmiotów.

Podczas przenosin biura czy zmiany mieszkania warto zaopatrzyć się w kartony o różnych wymiarach, ponieważ najprawdopodobniej każdy z nich przyda się podczas przeprowadzki. Najlepiej, jeśli pudła będą wykonane z wytrzymałej, 5-wartstwowej tektury o wysokiej gramaturze. Materiał ten nie ulega w łatwy sposób rozerwaniu, dzięki czemu nawet ciężkie rzeczy są w pełni zabezpieczone podczas transportu.

Jak bezpiecznie zapakować rzeczy do kartonów?

Przed włożeniem rzeczy do kartonów przeprowadzkowych warto pogrupować je na kategorie. Osobne pakowanie akcesoriów kuchennych, wyposażenia biurka czy dokumentów i książek pozwoli uniknąć bałaganu i zaoszczędzić wiele czasu podczas układania rzeczy w nowym domu.

Następnie warto przygotować wszelkie niezbędne do przeprowadzki przyrządy. Oprócz pudeł, taśmy klejącej, markera i nożyczek z pewnością przyda się również coś do zabezpieczenia delikatnych rzeczy. W tym celu można wykorzystać między innymi stare gazety, folię bąbelkową lub tekturę perforowaną.

Podczas pakowania należy pamiętać, aby nie umieszczać samych ciężkich przedmiotów w jednym dużym kartonie. Będzie to skutkowało późniejszymi problemami z jego transportem. Ciężkie rzeczy jak książki czy naczynia warto zapakować do mniejszych pudeł, natomiast te duże przeznaczyć na przykład na elementy garderoby. Co więcej, najcięższe rzeczy zawsze powinny znaleźć się na spodzie kartonu.

Zapakowane pudła muszą swobodnie się zamykać. Na koniec powinno się zabezpieczyć je taśmą, a na jednej ze ścian markerem opisać zawartość, co ułatwi późniejsze rozpakowywanie. Należy także pamiętać, aby zawsze przenosić kartony trzymając ich spód. W przypadku, gdy przeprowadzka przebiega podczas deszczowej pogody najlepiej dodatkowo zabezpieczyć kartony folią.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!