klimatyzacja

Klimatyzacja – jak wybrać najlepszą do domu jednorodzinnego?

Profesjonalne systemy klimatyzacji typu split cieszą się od wielu lat zasłużonym zainteresowaniem. Niski koszt eksploatacji w porównaniu do innych urządzeń chłodzących przemawia za wyborem tego sprzętu w przypadku małych i dużych domów jednorodzinnych. Na co więc zwrócić uwagę rozważając taki zakup? Podpowiadamy.

Która klimatyzacja będzie dla nas najlepsza?

Klimatyzacja w Sieradzu lub w każdym innym mieście oparta jest na rozwiązaniach najbardziej efektywnych i energooszczędnych. Pod tym względem najlepiej sprawdzają się klimatyzatory typu split, które montowane są na stałe zarówno w mieszkaniach, domach, jak i budynkach firm. Większość produkowanych obecnie urządzeń tego rodzaju wyposażona jest w ciche i oszczędne silniki oraz wentylatory.

Tańszą alternatywą są klimatyzatory przenośne. Są one mniej wydajne i kosztowne w dłuższej perspektywie czasu. Nadają się głównie do niewielkich pomieszczeń i w przypadku bardzo dużych upałów mogą nie radzić sobie z szybkim i efektywnym obniżaniem temperatury. Ich zaletą jest mobilność. W każdej chwili można przenieść urządzenie do innego pokoju, aby schłodzić pozostałą przestrzeń w niewielkim domu jednorodzinnym.

Klimatyzacja dopasowana do potrzeb

Przy zakupie konkretnego rozwiązania należy zawsze brać pod uwagę własne indywidualne potrzeby oraz kierować się przyszłymi wydatkami. Jeśli potrzebujemy schłodzić pomieszczenie przez całe lato i chcemy zachować przyjemny klimat we wnętrzu przez większą część dnia to warto zdecydować się na klimatyzator stacjonarny typu split. Mimo tego, że wydatek na zakup oraz montaż tego urządzenia jest wyraźnie większy od taniego sprzętu przenośnego to taka inwestycja realnie się opłaca przy uwzględnieniu regularnych kosztów eksploatacyjnych.

Wybierając konkretny model należy zmierzyć powierzchnię, którą chcemy schłodzić. Przyjmuje się, że około 0,03 kW mocy potrzebne jest na jeden metr sześcienny. Uwzględnić należy nie tylko konkretną przestrzeń pokoju w którym będzie zainstalowane urządzenie, ale również pozostałe przestrzenie.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!