Kontener na gruz. Jak wybrać taki, który nam najlepiej odpowiada?

Budując dom, remontując mieszkanie, aranżując wnętrza biurowe czy usługowe, generujemy bardzo dużą ilość odpadów, które musimy w pewnym momencie usunąć, aby uprzątnąć teren i oddać pomieszczenie do użytkowania. Najlepiej to zrobić z wykorzystaniem kontenerów na gruz oraz innego rodzaju odpady budowlane. Takie kontenery można wynająć w specjalistycznych firmach. To rozwiązanie bardzo praktyczne.


Problem z różnego rodzaju odpadami budowlanymi jest bardzo duży. Z jednej strony podczas prac remontowo-budowlanych czy aranżacyjnych, często generujemy ich bardzo duże ilości, z drugiej zaś w pewnym momencie musimy je uprzątnąć. Jednocześnie nie mamy możliwości, aby ich wyrzucać do tradycyjnych pojemników na śmieci, głównie z uwagi na wielkość odpadów oraz ich ciężar.

Rozwiązaniem są kontenery na gruz oraz innego rodzaj odpady budowlane co znacznie ułatwia wywóz śmieci.

W jaki sposób wybrać kontener?

Firmy, które specjalizują się w odbiorze odpadów, przeważnie oferują wynajem kontenerów na gruz, które mają różną wielkość, a co za tym idzie określoną pojemność, podawaną w m3. Wybierając kontener musimy trochę przewidzieć, jak dużo odpadów będziemy mieli, musimy się również liczyć z tym, że nie damy rady wszystkiego zmieścić w jednym kontenerze, potrzebne będzie ich kilka.

Warto zawsze zamówić większy kontener, gdyż to właśnie do niego będziemy mogli wrzucić większą ilość odpadów, a to zawsze zadziała na plus. Kompleksową pomoc w wyborze kontenera otrzymamy w firmie https://ekoraff.pl/.

Zobacz więcej: https://eklektik.pl/3-najwazniejsze-zasady-aby-skutecznie-wynajac-kontenery-na-gruz/

Co można bez problemu wyrzucić do kontenera na odpady budowlane?

Jeżeli nie mamy pewności co do tego, co możemy wyrzucić do kontenera budowlanego, zawsze możemy zadać takie pytanie przy składaniu zamówienia na niego. Przeważnie do kontenera nie można wrzucać materiałów niebezpiecznych, jak resztki papy termozgrzewalnej czy eternitu. Poza tym, można bez przeszkód wyrzucić wszystko to, co nam nie jest potrzebne, a więc:

– wszelkiego rodzaju gruz, skute tynki czy posadzki,
– panele podłogowe, klepkę, deski warstwowe,
– usunięte futryny,
– stare okna czy drzwi,
– zdemontowane profile stalowe,
– ścinki materiałów izolacyjnych,
– ścinki pokryć dachowych czy orynnowania,
– stare płyty betonowe,
– ziemię ogrodową.

Jak widać z powyższego zestawienia, potencjał rzeczy, które możemy wyrzucić jest niezwykle duży. Wybór odpowiednio dużego kontenera sprawi, że bez problemu wszystko w nim pomieścimy oraz uprzątniemy teren budowy.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!