Lustra – jak dobrać ich rozmiar do charakterystyki pomieszczenia?

Nowoczesne lustra potrafią zmienić pomieszczenie nie do poznania. Optycznie je powiększyć, ale także rozjaśnić. To jednak tylko jedne ze zastosowań szkła, które daje taki efekt. Szklane ściany i lustra zmieniają wnętrza na lepsze.

Rozmiar lustra a pomieszczenie

Lustra to nieodłączny element wystroju wnętrz. Zależne od tego, gdzie szkło ma zawisnąć, będzie się charakteryzować innymi elementami czy wykończeniem. Lustra z Lublina nadadzą więc pomieszczeniu minimalistycznej elegancji.

Rozmiar nowoczesnego lustra w łazience będzie uzależnione od wysokości, na jakiej ma być zawieszone, rozmiaru umywalki oraz rozmiaru samego pomieszczenia. Z kolei w korytarzu, dla optycznego powiększenia, można zastosować lustrzane szkło na ścianę.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, np. do salonu, jest podzielenie pomieszczenia szklanymi ścianami. W ten sposób można oddzielić część jadalną od reszty, zachowując dostęp do naturalnego światła i tworząc interesującą aranżację.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lustra nowoczesnego?

Lustra w pomieszczeniu nadają niepowtarzalnej głębi, optycznie powiększają pomieszczenie oraz tworzą aurę eleganckiego wystroju. Nie jest to jedyny zabieg wnętrzarski, który działa w ten sposób.

Równie skuteczne są np. szklane ściany. Jest to świetne rozwiązanie np. do biur, w których każdy pracownik może korzystać ze swojego przeszklonego boxu. W ten sposób zachowany jest dostęp do światła naturalnego, a przy tym ogranicza się dźwięki z zewnątrz. Taki efekt dają szklane ściany w Lublinie.

Lustro na wymiar, stworzone w fantazyjnym kształcie to świetny sposób na powiększenie salonu. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na jego oprawę. Jeśli będzie ona zdobiona, koniecznie powinna wpasować się do wystroju pomieszczenia. Ważne jest również to, ile miejsca zajmuje, aby zmieściła się np. nad komodą.

Lustra w domu to świetne rozwiązanie, nie tylko praktyczne, ale i estetyczne. Czasem wystarczy tylko tyle, aby odświeżyć wygląd wnętrza i nadać mu eleganckiego charakteru.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!