wybor rolet

Plisy okienne – czym się wyróżniają?

Gęsta miejska zabudowa wymusza na wielu osobach stosowanie różnego typu przesłon. Firany, zasłony, żaluzje, rolety – to tylko niektóre z nich. Interesującym rozwiązaniem wydają się plisy, które skutecznie chronią domowników przed wścibskimi spojrzeniami ze strony przechodniów czy sąsiadów. Czym wyróżnia się to rozwiązanie?

Plisy – charakterystyka

Plisy to rolety harmonijkowe, charakteryzujące się prostotą wykonania i łatwością użytkowania. To czyni je bardzo funkcjonalnymi produktami, idealnymi do stosowania zarówno w domach jednorodzinnych, jak też mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych. Idealnie sprawdzają się jako rodzaj przesłony celem ograniczenia widoczności tego, co dzieje się wewnątrz budynku przy zapalonym świetle. Dają poczucie prywatności, spokoju i bezpieczeństwa. Są niezastąpione w przypadku budynków z dużą liczbą przeszkleń. Domownicy mogą swobodnie je układać, aby kontrolować poziom zasłonienia pomieszczenia. W przeciwieństwie do żaluzji, plisy nie zabierają tak wiele światła, gdyż mogą być umieszczone na ograniczonej przestrzeni (na przykład tylko w centralnej części szyby). Dużą zaletą plis, czyli rolet harmonijkowych, jest również ich nowoczesny, prosty i minimalistyczny wygląd. To czyni rozwiązanie pasującym do każdej stylistyki wnętrza. Ponadto plisy warto stosować w biurach, gabinetach stomatologicznych, klinikach medycznych i wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba większej prywatności lub kontrolowania poziomu nasłonecznienia pomieszczenia.

Jakie plisy warto kupić do swojego mieszkania?

Pośród szerokiej palety rozwiązań idealnie sprawdzają się zwłaszcza te osłony okienne w Bielsku-Białej, które są wykonane z najwyższą starannością. Powinny wyróżniać się schludnym, atrakcyjnym wyglądem. Patrząc na aktualne trendy wnętrzarskie, znakomitym wyborem wydają się rolety harmonijkowe utrzymane w różnych tonacjach beżu. Barwy ziemi wyciszają i koją, a przy okazji nie grają pierwszych skrzypiec we wnętrzu. Ponadto jasna kolorystyka nie zaciemnia zbyt mocno pomieszczenia, czyniąc go przytulnym i świetlistym.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!