Sztukateria LED – czy warto zastosować ją w swoim domu?

Zastosowanie sztukaterii ledowej w domu pozwoli odmienić wnętrze i pokreślić jego charakter. Dowiedz się, w jaki sposób możesz ją wykorzystać we własnym wnętrzu. 

Co to jest sztukateria LED i gdzie się ją stosuje?

Na aranżację wnętrza składa się wiele elementów. Podstawą jest kolor i tekstura ścian. Bardzo ważny jest dobór odpowiednich mebli i tekstyliów w dopasowanym kolorze. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia. Zarówno głównego, jak i dekoracyjnego. Sztukateria LED to różnego rodzaju świecące listwy podsufitowe, które umieszczone w odpowiednim miejscu potrafią wyeksponować przestrzeń i nadać jej wyjątkowego światła. Do ich wykonania stosuje się oświetlenie LED umieszczone na specjalnych taśmach, co zapewnia oszczędność i umożliwia zminimalizowanie kosztów za energię elektryczną. Sztukateria wykonywana jest w różnych formach. Może być bardziej lub mniej zdobiona. Wykonanie jej na wymiar zapewnia idealne dopasowanie i wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Można ją zastosować w każdym pomieszczeniu. Najczęściej wykorzystywana jest w pokojach dziennych, gdzie pozwala stworzyć przyjemny nastrój. Równie często stosuje się ją w sypialni oraz w łazienkach.

Jakie elementy mogą stanowić ozdobę wnętrza?

Podczas projektowania wnętrza warto postawić na jeden styl i dopasować do niego wyposażenie. Pozwoli to uzyskać spójny efekt. Istnieje kilka rozwiązań, które pomogą podkreślić dany styl. W przypadku wnętrz urządzonych w antycznym stylu, nawiązującym do dawnych starożytnych czasów ozdobna sztukateria czy kolumny betonowe będą idealnym akcentem. Styl nowoczesny to przede wszystkim proste formy, w których unika się przesadnych zdobień i stawia na minimalizm. Ozdoby tworzą meble lub lampy. W aranżacjach często wykorzystuje się styl industrialny. Używa się wtedy surowych materiałów- metalu, drewna czy betonu. Przemysłowy charakter często podkreśla użycie cegły na ścianach lub mebli wykonanych np. z palet, lub skrzyń.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!