sypialnia

Urządzamy sypialnię – na jakie łóżko warto postawić?

Każdego roku spędzamy łącznie ponad 100 dni śpiąc. Dlatego wygodne łóżko to absolutna podstawa do jak najbardziej komfortowego życia. Posiadając dobre łóżko będziemy w stanie dobrze się wyspać i tym samym mieć energię do działania na cały dzień. Jak więc wybrać dobre łóżko?

Podstawa urządzania sypialni – dobór i ustawienie łóżka

W urządzaniu sypialni to właśnie łóżko jest najważniejsze. Jego odpowiednie umiejscowienie potrafi znacząco powiększyć dostępną w sypialni przestrzeń. Dlatego sypialnie w Warszawie najczęściej posiadają łóżko umieszczone na przeciwko drzwi wejściowych i jest ono oparte o ścianę na której nie ma okien. W ten sposób można uzyskać możliwie jak najwięcej przestrzeni.

Co do wyboru łóżka to opcji jest całe mnóstwo. Gdy mowa o trwałości najlepszym wyborem mogą być meble dębowe w Warszawie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by wybrać łóżko tapicerowane, czy też wykonane z innego drewna. Alternatywą są łóżka metalowe, które są dość minimalistyczne, dzięki posiadaniu smukłej ramy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka?

Decydując się na dane łóżko warto zwrócić uwagę na parę rzeczy. Jedną z nich jest to czy decydujemy się na wezgłowie. Jest ono szczególnie przydatne, gdy lubimy czytać książki czy też oglądać filmy w łóżku, a ponadto stanowi element wpływający korzystnie na dekorację całej sypialni. Inna istotna rzecz to stelaż. On obok materaca znacząco wpływa na wygodę podczas snu. W tej kwestii warto postawić na stelaż, który jest lekki i sprężysty. Mowa tu na przykład o takim wykonanym z listw z drewna brzozowego.

Najważniejsza rzecz w sypialni – materac

Oczywiście dobór łóżka jest istotny, lecz nawet najlepsze łóżko nie pozwoli na dobre wyspanie się, gdy nie będzie ono posiadało na sobie właściwego materaca. Ten powinien być dopasowany do kształtu naszego ciała. Test tego, czy materac jest za twardy lub za miękki jest bardzo prosty do przeprowadzania. Gdy położymy się na wznak z nogami wyprostowanymi w kolanach wystarczy spróbować włożyć rękę pod plecy na wysokości brzucha. Materac jest odpowiedni gdy nasza dłoń będzie tam idealnie pasować.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!