aranzacja lazienki

Wanna do łazienki – czym kierować się przy wyborze?

Łazienka to miejsce, gdzie relaksujemy się po ciężkim dniu i odpoczywamy. Nic nie pomaga w tym bardziej niż gorąca kąpiel w wannie. A jaką wannę najlepiej wybrać? Odpowiedź nie jest taka prosta. Wszystko zależy od wielkości łazienki, budżetu oraz naszych indywidualnych preferencji. Istotny jest również styl, w jakim aranżujemy łazienkę. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze wanny? Zapraszamy do dalszej części artykułu!

Spis treści:

Wanny – najważniejsze cechy

Wanny do łazienki – rodzaje

Parametry wanien – na co zwrócić uwagę?

Wanny – najważniejsze cechy

Rozważając zakup wanny, dobrze jest najpierw dowiedzieć się, jakie produkty oferują producenci i w jakich cenach. Są tu ważne zarówno względy estetyczne, jak i techniczne – przed zakupem koniecznie sprawdź, jaki posiadasz odpływ, by uniknąć późniejszych trudności z montażem. Zwróć również uwagę na kompletność zestawu montażowego. Kolor oraz wielkość muszą być dostosowane do danej łazienki. Jeśli urządzasz wnętrze w nowoczesnym stylu, również wanna powinna się w niego wpisywać.

Warto wziąć pod uwagę także materiał, z jakiego została wykonana wanna. Wysokiej jakości materiały pozwolą cieszyć się jej atrakcyjnym wyglądem przez długie lata. Wybierz zatem wannę z kolekcji renomowanych producentów, którą znajdziesz w salonie z wyposażeniem łazienek, umożliwiającym zakupy online, jak i zakupy stacjonarne – Pati Art Studio. Salon znajdziesz pod adresem Piorunów 9B niedaleko Warszawy. Tam czekają na Ciebie projektanci, z których pomocy możesz skorzystać.

Wanny do łazienki – rodzaje

jaka wanna do lazienki

Aktualne możliwości w zakresie aranżacji wnętrz są niemal nieograniczone. Wanny prostokątne, uchodzące za najbardziej klasyczne to uniwersalne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w każdej łazience. Geometryczne kształty sprawiają, że można je wpasować w każdy kąt i zabudować płytkami lub zdecydować się na wannę z obudową. Popularne są również wanny wolnostojące, kojarzone z luksusem i dużymi pokojami kąpielowymi. Ciekawą opcją do niewielkich łazienek, gdzie każdy centymetr ma znaczenie, są wanny narożne oraz wanny asymetryczne. Ich zadaniem jest zwiększyć powierzchnię kąpieli, wykorzystując przy tym dostępną przestrzeń. Dodatkowo, stwarzają niezwykły efekt wizualny.

Dla osób ceniących jakość i komfort użytkowania polecane są wanny żeliwne oraz wanny stalowe. Są one droższe od tradycyjnych modeli, jednak z pewnością warte swojej ceny. Wanny żeliwne są solidne, ciężkie, a ich gruby materiał przez długi czas utrzymuje stałą temperaturę wody. Co więcej, są odporne na zarysowania , odpryski i agresywne środki chemiczne. Wanny stalowe również cieszą się nienaganną opinią w zakresie codziennej eksploatacji – nie matowieją, nie rysują się, a mocne środki chemiczne nie są im straszne. Ponadto, są łatwe w utrzymaniu czystości oraz dostępne w wielu wariantach kolorystycznych.

Parametry wanien – na co zwrócić uwagę?

wanna

Jeśli jesteś właścicielem dużej łazienki, parametry wanny praktycznie nie mają znaczenia. Możesz wybrać w zasadzie dowolny rodzaj wanny, o wielkości gwarantującej komfort kąpieli. Jeżeli jednak dysponujesz ograniczoną przestrzenią, musisz zwrócić uwagę na maksymalne wymiary wanny, aby zmieściła się w wybranym miejscu. W naprawdę małych łazienkach sprawdzą się wspomniane już wanny narożne i wanny asymetryczne. Najpopularniejsze i najchętniej wybierane są wanny 170×70 oraz 180×80. Dla osób, które posiadają naprawdę małą łazienkę, ale nie wyobrażają sobie codziennej higieny bez wanny, polecamy wannę 140×70.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!