jak przygotowac taras

Wiosna w ogrodzie i na balkonie

Choć w tym roku wiosna jest dość chłodna, to pewne prace ogrodnicze nie mogą czekać i muszą zostać przeprowadzone właśnie w tym okresie. Co należy w tym czasie zrobić w ogrodzie, co warto dokupić, o co szczególnie zadbać, by latem cieszyć się jego pięknem?

Wiosenne prace w ogrodzie to przede wszystkim zakładanie nowego i pielęgnacja już istniejącego trawnika, sadzenie drzew, krzewów oraz bylin, a także wysiew roślin jednorocznych oraz sadzenie nowych roślin cebulowych. Zadań jest dużo, a w tym czasie powinniśmy też zadbać o te rośliny i nasadzenia, które już mamy w naszym ogrodzie.

Roślinność w ogrodzie

Wybór roślin w sklepach Castoramy jest ogromny. Dzięki temu ogród nie tylko nabierze nowych odcieni i będzie cieszył nasze oczy pięknymi kolorami przez cały rok, ale też możemy go dopasować do trybu życia, otoczenia, a także potrzeb owadów, ptaków i zwierząt.

W obecnych czasach przy planowaniu ogrodu coraz częściej jest poruszany temat bioróżnorodności. Teraz ogród powinien nie tylko być piękny, ale również sprzyjać rozwojowi odwiedzających go owadów, ptaków czy zwierząt. Ważne na przykład jest takie dobranie roślin, by miały różne terminy kwitnienia i owocowania. Dlatego przy obsadzaniu ogrodzenia żywopłotem warto wybrać ogniki szkarłatne, które nie tylko pięknie wyglądają, ale utrzymują owoce przez całą zimę, przez co są doskonałym źródłem pokarmu dla ptaków. Inną rośliną, która pomoże przetrwać ptasim gościom w trudnym czasie przedwiośnia, jest forsycja. Pamiętajmy również, by na trawnikach, a przynajmniej na ich fragmentach pojawiły się kwiaty miododajne – specjalne mieszanki nasion można kupić w sklepach Castoramy.

Jak przygotować balkon i taras do lata

Słoneczne dni zachęcają do przygotowania balkonów i tarasów do sezonu letniego. W najnowszym katalogu Castoramy oraz w zewnętrznych strefach ogrodowych prezentowane są rozmaite kolekcje mebli, z których z pewnością wybierze dla siebie coś zarówno właściciel dużego tarasu, jak i niewielkiego balkonu – na przykład elegancki zestaw mebli ogrodowych GoodHome Apolima czy też zajmujące niewiele miejsca, składane meble GoodHome Virginia, wykonane z drewna akacjowego.

Ogród to nie tylko rośliny i meble. Dla spójnego wyglądu ważne są również donice, ogrodzenia rabatek, pergole, oświetlenie, itp. Istotne jest, jaki styl ma być nutą przewodnią w przestrzeni, którą urządzamy. Jeśli lubimy styl boho – z oferty Castoramy wybierzmy te produkty, które najlepiej oddają jego ducha – materiały o strukturze bawełny, jasne kolory, technorattan, który wygląda jak wiklina, ale jest od niej znacznie bardziej wytrzymały. Doskonałym przykładem może tu być zestaw mebli GoodHome Belle Isle, który wygląda jak wykonany z jasnej wikliny. Do tego kilka roślin doniczkowych w koszach z trawy morskiej, kilka tworzących niezwykły nastrój lampionów Beehive i nie będziemy chcieli opuszczać naszego letniego zakątka. Jeśli marzy nam się balkon w stylu loftowym, w Castoramie znajdziemy meble z linii GoodHome Saba – wygodne, a jednocześnie, dzięki funkcji składania, pozwalające na idealne wykorzystanie przestrzeni. Dołóżmy do tego poduszki Denia, dostępne w kilku rozmiarach latarenki Black, na ścianie powieśmy metalowy uchwyt na rośliny Verve, zawieśmy kilka lamp solarnych Cage Copper i nasz balkon jest gotowy na przyjęcie gości.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!