zmywarka w zabudowie

Jak ukryć zmywarkę w kuchni? Praktyczne porady

Zmywarka to niezwykle przydatny i praktyczny sprzęt. Posiadacze nie wyobrażają już sobie bez niej codziennego funkcjonowania. Zwłaszcza przy dużej ilości domowników. Jednak nie każdy chce, aby urządzenie dominowało w kuchni i nadmiernie przyciągało wzrok. Jak sprytnie ukryć zmywarkę? Na co zwrócić szczególną uwagę? Odpowiadamy poniżej! Koniecznie zapoznaj się z zebranymi informacjami!

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, jak ukryć zmywarkę w kuchni, w pierwszej kolejności powinniśmy podjąć decyzję o tym, czy wybrać model wolnostojący, czy do zabudowy. Niewątpliwie zaletą obu jest oszczędność czasu i wody, a to dziś jest przecież bardzo ważne. Jednak na tym podobieństwa się kończą. Zmywarki wolnostojące są często znacznie tańsze i można postawić je w dowolnym miejscu. Część modeli ma też zdejmowane blaty, co pozwala na połączenie ich jednym wspólnym wraz z pozostałymi meblami w kuchni. Z kolei zmywarki do zabudowy są droższe, ale można je gustownie i funkcjonalnie umieścić między meblami, tworząc spójną aranżację, co jest niemożliwe w przypadku modeli wolnostojących. Niezależnie od tego, jaką zmywarkę wybierzesz, musisz pamiętać, że powinna być ona zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna. Jeżeli nie zadbasz o oba aspekty, to najprawdopodobniej sprzęt nie będzie spełniał twoich oczekiwań.

Wygląd i rozmiar zmywarki

Chcąc ukryć zmywarkę w kuchni, powinniśmy zwrócić uwagę na jej rozmiar. Z całą pewnością lepiej sprawdzą się modele o mniejszych gabarytach. Wbrew pozorom nie są one mniej wydajne, ale najlepiej nadają się do gospodarstw domowych z niewielką liczbą domowników. W przypadku dużej ilości domowników warto rozważyć zakup większego urządzenia. Drugą, niemniej ważną kwestią jest wygląd zmywarki. Znacznie łatwiej jest dopasować modele do zabudowy, ale gdy nie wybrać jednego z nich, to nic straconego, ponieważ, jak dobrze poszukasz, to trafisz na sprzęt, który idealnie będzie pasować do wystroju wnętrza. Wiesz, jak ukryć zmywarkę w kuchni? Nie? To sugerujemy, przeczytaj artykuł https://swiecogrod.pl/jak-ukryc-zmywarke-w-kuchni/. Możliwość dopasowania frontu urządzenia do szafek sprawia, że aranżacja jest spójna i gustowna, ale niestety modele do zabudowy mogą nas odstraszać swoją ceną.

Zakup zmywarki do zabudowy – o czym warto pamiętać?

Powyżej udało nam się ustalić, że lepiej sprawdzi się zmywarka do zabudowy, ale przez wzgląd na ilość modeli dostępnych na rynku, wybór odpowiedniego może okazać się dość problematyczny. Dlatego wcześniej możesz określić najistotniejsze parametry. Powinny do nich należeć:

  • Liczba programów. Coraz częściej można kupić urządzenia wyposażone w funkcje przeznaczone do konkretnego rodzaju naczyń.
  • Klasa. Najlepsza jest oznaczona literą A. Sprzęt jest wydajniejszy i skuteczniejszy.
  • Klasa energetyczna ma znaczenie, jeżeli chcesz dbać o środowisko i niskie rachunki.
  • Opcje wspierające proces zmywania np. polerowanie, usuwanie resztek.
  • Temperatura zmywania. Skuteczne mycie naczyń w niskich temperaturach także pozwala oszczędzić na rachunkach za ciepłą wodę.
  • Dodatkowe akcesoria. Zakup kompletu z wszystkimi częściami np. montażowymi pomoże nam uniknąć ich poszukiwań i ponoszenia dodatkowych kosztów.
  • Jednorazowa ilość naczyń do mycia. Im większa zmywarka, tym więcej naczyń można umyć za jednym razem.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych zmywarek, więc bez trudu znajdziesz taką, która przypadnie ci do gustu. Z tym że wybierając dany model, uwzględnij, czy rzeczywiście jest on zgodny z twoimi oczekiwaniami i dopasowany do wystroju kuchni. Inaczej szybko zrozumiesz, że popełniłeś spory błąd.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!