dachy

Wiązary dachowe – w jakie warto inwestować?

Dobrze zaprojektowana i dobrze wykonana konstrukcja dachu sprawi, że skutecznie będzie rozkładany ciężar pokrycia dachowego, nie będziemy mieli problemów z pękającymi ścianami i tynkami. Kluczowym elementem drewnianej konstrukcji dachu są tak zwane wiązary dachowe. Można je przygotować bezpośrednio na miejscu, jak również zakupić w gotowej formie. Jakie rozwiązanie wybrać, aby być zadowolonym.

Czym są wiązary dachowe?

Drewniana konstrukcja dachowa musi być przede wszystkim wykonana z odpowiedniej jakości drewna. Materiał musi mieć odpowiedni przekrój, drewno nie może być wilgotne, spękane, zaatakowane przez korozję biologiczną.

Wiązary dachowe to elementy nośne konstrukcji, na których opiera się ciężar pokrycia dachowego. Wiązary dachowe tradycyjnie przygotowuje się na miejscu budowy. Coraz popularniejsze jest jednak zamawianie gotowych wiązarów, które przyjeżdżają już złożone do klienta.

Do głównych zalet gotowych wiązarów można zaliczyć:

– wysoką jakość wykonania,
– dokładność, odporność na uszkodzenia, ciężar,
– oszczędność czasu oraz pieniędzy,
– łatwiejszy montaż,
– możliwość przygotowania nawet nietypowych wiązarów.

Dlaczego warto inwestować w drewniane domy?

Coraz więcej osób decyduje się na to, aby inwestować w domy drewniane. Nic w tym dziwnego, gdyż jest to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnej budowy domu, która jest cięższa, dłuższa oraz o wiele bardziej skomplikowana.

Domy drewniane są również ekologiczne, a to dla wielu klientów, zwłaszcza takich, które chcą żyć w zgodzie z naturą, dbać o środowisko, ma ogromne znaczenie. Drewno to przecież najbardziej znany, powszechny oraz najpiękniejszy materiał dekoracyjny, budowlany, konstrukcyjny.

Z drewna możemy wykonać wszystkie elementy dom: szkielet, stolarkę, drzwi, taras, więźbę dachową, wiązary dachowe.

Domy drewniane mają również swój niepowtarzalny urok, obok takiej zalety po prostu nie można przejść obojętnie. Świetnie będą się prezentować zarówno w mieście, jak również na wsi.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!