miernik powlok

Miernik grubości powłoki malarskiej – jak działa?

Grubość nałożonej powłoki malarskiej ma zasadnicze znaczenie. Pozwala określić trwałość całego systemu malarskiego. Zbyt cienka oraz zbyt gruba powłoka malarska nie jest korzystna. Miernik grubości powłoki malarskiej pozwoli określić przybliżony okres trwałości malowania. Jak działa i po co go stosować?

Miernik grubości powłoki malarskiej – jakie ma zastosowanie?

Kontrola grubości powłoki malarskiej pozwala określić ilość zużytej farby, a także okres trwałości. Aby ułatwić sobie ocenę, warto wykorzystać miernik grubości powłoki we Wrocławiu. Dzięki temu nałożenie powłoki malarskiej będzie prostsze i bardziej efektywne. Mierniki są bezdotykowe. Nie powodują więc uszkodzeń badanej powierzchni. Umożliwiają przeprowadzenie pomiarów na drewnie, betonie, metalu, gumie czy ceramice. Badając grubość powłoki, możemy stwierdzić czy jest ona zgodna z wytycznymi.

Pozwoli to zniwelować koszty, a także precyzyjnie określić, jak długo potrwa malowanie. Im grubsza warstwa farby, tym większe koszty. Z kolei zbyt cienka warstwa, może powodować szybkie zużycie. Mierniki są urządzeniami prostymi w obsłudze i przenośnymi. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom pozwalają przeprowadzić pomiary próbek losowych, jak i całych serii bieżących produkcji. Ułatwiają tym samym odbiór przeprowadzonych prac.

Rodzaje mierników

Pomiar grubości powłoki można sprawdzić na morko, czy zanim farby antykorozyjne do metalu we Wrocławiu wyschną/ Drugim sposobem mierzenia jest pomiar na sucho, czyli po wyschnięciu farb. Mierniki wykorzystują metodę indukcji magnetycznej. Dzięki temu nie powodują uszkodzeń powierzchni.

Urządzenia, które malarze najbardziej cenią to takie, które pozwalają zmierzyć powłokę, niezależnie od materiału, który pokrywa farba. Uniwersalne urządzenia, pozwalają dokonać pomiaru na drewnie, metalu czy betonie. Decydując się na zakup miernika, warto postawić na produkt sprawdzony i pochodzący od renomowanego producenta. Dobrej klasy miernik powinien pokazywać minimalne i maksymalne odchylenie od normy, a także średni pomiar.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!