giecie blachy

Zaginarki do blachy – rodzaje i zastosowanie

Zaginarki do blachy są często wykorzystywane przez dekarzy do wykończenia dachu. Proces gięcia polega na przyłożeniu do części blachy odpowiedniej siły, która ma spowodować jej zgięcie. Siła ta wywołuje odkształcenie surowca, ale bez jego uszkodzenia i przerwania. W zależności od rodzaju materiału, z jakiego jest wyprodukowana blacha, dobierane są metody wykorzystywane do cięcia blachy.

Zaginarki do blachy – rodzaje

Najbardziej popularne modele zaginarek do blachy to modele:

  • ręczne, ich zaletą jest nieskomplikowana konstrukcja, niezawodność oraz solidna konstrukcja, przy ich pomocy można wykonać cięcie cienkich arkuszów blachy, które mają około 3 cm grubości, ponieważ siła nacisku jest umiarkowana,

  • elektryczne, dają możliwość wykonania identycznych elementów, nawet jeśli zaplanowany kształt jest wyjątkowo skomplikowany, pracę można wykonać szybciej.

Nowoczesne zaginarki do blachy, takie jak np. https://www.ewimax.pl/pol_m_Sprzet-budowlany_Zaginarki-do-blachy-228.html pracują bardzo szybko i dokładnie, zaginają blachę tylko w jednym miejscu, umożliwiają w krótkim czasie obróbkę dużej ilości potrzebnego materiału. Zazwyczaj zaginarki do blachy są przystosowane do obróbki blach stalowych.

Na co zwrócić uwagę przed wyborem zaginarki do blachy?

Dokonując wyboru zaginarki, należy zastanowić się do jakiego rodzaju blachy będą one wykorzystywane. Trzeba określić maksymalną grubość blachy, z jaką urządzenie będzie musiało sobie poradzić, ważna jest także szerokość robocza urządzenia, która podawana jest w milimetrach. Szerokość robocza determinuje rodzaj prac, które można wykonywać za pomocą zaginarki do blachy. Dobrej jakości zaginarki mają również wysoki kąt gięcia, który umożliwia tworzenie różnego rodzaju form i kształtów, co jest bardzo przydatne na budowie. Trzeba również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane te urządzenia, pracownicy budowlani używają zaginarek do blachy niejednokrotnie przez wiele godzin, są one poddawane ciągłym przeciążeniom, dlatego powinny charakteryzować się wysoką wytrzymałością. Nie można również zapomnieć o szybkości cięcia zaginarek do blachy, a także należy sprawdzić poziom ich wyregulowania.

Aby osiągnąć wysoką jakość obróbek blacharskich, trzeba dokonać wyboru bardzo precyzyjnych maszyn do kształtowania blach. Zaginarki do blachy powinny być dobrane do indywidualnych potrzeb klientów. Różnią się one gabarytami, rozmiarami i wagą. Wiele urządzeń może być wzbogaconych o dodatkowe rozwiązania, takie jak możliwość cięcia na całej długości roboczej oraz możliwość złożenia maszyny, co umożliwia swobodne przewożenie w dowolne miejsce pracy.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!