przecinarka

Maszynka Sigma – czym się charakteryzuje?

Chcąc przeprowadzić remont w domu, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Jednym z nich jest maszynka Sigma. Należy ona do grupy przecinarek. Jest często wykorzystywana przez ekipy remontowe. W jakich pracach jest stosowana i czym się charakteryzuje?

Czym jest maszynka Sigma?

Maszynka Sigma to przecinarka ręczna. Najlepiej sprawdza się przy panelach i płytkach o mniejszych rozmiarach. Jest lekka i poręczna, daje możliwość pracy na małej przestrzeni. Ze względu na to, że nie pyli, może być używana we wnętrzach. Dzięki maszynce można jednym ruchem przeciąć płytkę. Obrotowe ramie umożliwia zmianę kąta przecięcia o 10 stopni. Po ustawieniu płytki, jest ona blokowana, dzięki czemu cięcie jest pewne i nie ma możliwości, by było wykonane niedokładnie. Maszynka Sigma dostosowuje się do grubości płytek. Potrafi przeciąć nawet najtwardszy materiał.

Maszynka może być używana na mokro, co jednocześnie wydłuża żywotność ostrza. Maszynka Sigma to produkt najwyższej jakości, który odznacza się trwałością i bezpieczeństwem użytkowania. Niewielka waga oraz szybki i nienastręczający dużych kłopotów montaż i demontaż czynią z nich doskonałe mobilne maszynki do cięcia płytek. Atutem maszynki Sigma jest możliwość obserwacji kółka tnącego. Dzięki temu obróbka płytek ceramicznych jest znacznie ułatwiona.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie maszynki Sigma?

Decydując się na samodzielne przeprowadzenie remontu, warto wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. Przy remoncie łazienki, niezbędne będą profesjonalne narzędzia glazurnicze. Decydując się na zakup maszynki Sigma, warto zwrócić uwagę na prędkość obrotową wirującej tarczy. Ważne, by była odpowiednio dopasowana do prędkości pracującej przycinarki. Podstawowym parametrem przecinarki jest długość i głębokość cięcia. Warto również zwrócić uwagę na zasilanie. Elektryczne przycinarki mogą być wyposażone w silnik jednofazowy lub trójfazowy. Moc silnika jest równie istotna. Determinuje ona szybkość i łatwość cięcia glazury.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!