zbiornik na deszczowke

Zbiornik retencyjny co to? Zbiornik retencyjny na deszczówkę

Zbiorniki retencyjne to rozwiązanie, którego zadaniem jest gromadzenie wody opadowej. Dzięki nim użytkownicy mogą gromadzić deszczówkę, którą później można wykorzystać do różnych celów. Najczęściej właściciele domów wykorzystują ją do podlewania ogrodów. Jeżeli zastanawiasz się, czy zbiornik podziemny na wodę będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, zapewniamy Cię, że wybierając podziemny zbiornik na wodę deszczową bez pompy Delfin RAIN, będziesz w 100% zadowolony. Rozwiązanie to pozwoli na oszczędności, a także daje możliwość ochrony środowiska naturalnego przed degradacją. Model ten jest zgodny z normą PN-EN 12566-1+a1:2006. Można dobrać do niego dowolną pompę. Wśród innych rozwiązań wyróżnia się monolityczną konstrukcją bez łączeń i spawów, która została wzmocniona ożebrowaniem. Jak zatem widać — jest to rozwiązanie solidne, którego zakup warto rozważyć.

Retencyjny zbiornik na deszczówkę – przydomowy zbiornik retencyjny

Przydomowy retencyjny zbiornik na deszczówkę nadal nie jest w Polsce popularnym rozwiązaniem. Warto jednak mieć na uwadze, że świadomość Polaków związana z ekologią ciągle rośnie, dlatego coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Decydując się na gromadzenie wody pochodzącej z deszczu, właściciele domów są w stanie sporo zaoszczędzić. Deszczówką można bowiem z powodzeniem podlewać rośliny, czyścić narzędzia ogrodowe, spłukiwać toalety, a często nawet wykorzystać ją do prania. Osoby, które zdecydowały się na zbiornik retencyjny a deszczówkę mogą mieć pewność, że oszczędzają zasoby wodne, chroniąc tym samym środowisko naturalne przed degradacją. Każdy powinien mieć świadomość tego, że zasoby wody słodkiej kurczą się, dlatego konieczne jest ograniczanie jej wykorzystania. Okazuje się, że ciągle pojawiające się susze mogą sprawić, że pozyskiwanie wody deszczowej będzie koniecznością, a nie wyborem (jak to dzieje się teraz). Decydując się na inwestycję w przydomowy zbiornik z tworzywa na deszczówkę, właściciel domu zmniejsza zapotrzebowanie na wodę wodociągową nawet o połowę! Jest to spora oszczędność!

Zbiornik retencyjny na deszczówkę do ogrodu

Woda deszczowa jest doskonała do podlewania roślin, dlatego będąc właścicielem dużej przestrzeni — ogrodu, działki rekreacyjnej, czy gospodarstwa na pewno docenisz jej obecność. Warto także mieć na uwadze, że woda deszczowa ma dobrą jakość, dzięki czemu podlewane nią rośliny z pewnością będą Ci wdzięczne. Taka woda pozbawiona jest wapnia, dlatego doskonale sprawdzi się także w domowych pralkach (kamień nie będzie się w nich osadzał). Jak zatem widać — woda deszczowa to samo dobro. Dlatego warto zastanowić się nad jej regularnym pozyskaniem. Jeżeli zdecydujesz się na zbiornik retencyjny na deszczówkę 1000 l Garonne, możesz liczyć na to, że staniesz się niezależny. Model ten wykonano z wysokiej jakości materiału polietylenowego, który w 100% nadaje się do recyklingu. Proponowane rozwiązanie jest odporne na promieniowanie UV oraz niekorzystne warunki pogodowe. Ten dekoracyjny zbiornik stanie się zatem ozdobą ogrodu na wiele lat.

Witaj na moim serwisie! Serwis poświęcony jest tematyce nieruchomości! Z zawodu jestem architektem, projektowanie budynków to moja zarówno praca jak i największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania!